Zastanawiasz się, gdzie wyskoczyć na piwo? 10 wyjątkowych pubów - nasz wybór

Red.
24.10.2017 11:24
Albert's Schloss

Albert's Schloss (Fot. Jack Kirwin/ albertsschloss.co.uk/)

Nudzi cię picie piwa wciąż w tych samych miejscach? W lokalach bez duszy? Pakuj więc kufel i ruszaj w podróż po Europie! Z pewnością nie wskażemy ci wszystkich najlepszych knajp - możesz być jednak pewien, że każda z propozycji wzbudza emocje...

1. MONKEY BAR, BERLIN
Lokal usytuowany na 10. piętrze Hotelu Bikini Berlin. Jedna z sal gwarantuje nie tylko wspaniały widok na niemiecką stolicę, ale również na... tamtejsze zoo! A konkretnie wybiegi dla małp. Można jednocześnie popijać piwo i obcować z naturą. Weekendami grają tam czołowi DJ-e, tak więc to również świetne miejsce dla miłośników tanecznej muzyki.

Monkey Bar
Fot. materiały prasowe

2. HAPPINESS FORGETS, LONDYN
Wybór jednego pubu z kolebki pubów, za jaką można uważać Londyn, graniczy z cudem. Nie podejmujemy się wskazania najlepszego czy też najbardziej oryginalnego miejsca. Podpowiemy za to, że warto odwiedzić Happiness Forgets - jedyny w swoim rodzaju lokal umiejscowiony w. piwnicy! Jak to w piwnicy: jest mało miejsca, ciasno, za to specyficzny nastrój aż bucha po oczach.

3. THE EAGLE AND CHILD, OXFORD
Z Londynu niedaleko do Oxfordu. A jeśli jesteśmy w Oxfordzie, koniecznie musimy odwiedzić lokal, którego częstymi gośćmi byli Tolkien i C.S. Lewis. Słynni twórcy lubili przesiadywać w nim, dyskutując o literaturze i popijając piwo. Ponoć do dziś w "The Eagle and Child" unosi się dekadencka atmosfera minionych lat...

4. DEPECHE MODE BAAR, TALLIN (ESTONIA)
Przyznajemy się bez bicia - jako że jesteśmy wielkimi fanami Depeche Mode, nie wyobrażamy sobie tego typu zestawienia bez estońskiego lokalu. Choć pub otwarto już w 1999 roku, sławę zyskał dopiero dwa lata później, kiedy członkowie kultowej grupy. odwiedzili go przed koncertem w Tallinie! Od tego czasu Depeche Mode Baar przeżywa prawdziwe oblężenie - bawią się tam m.in. estońscy celebryci. Wystarczy jeden rzut oka na wystrój miejsca i od razu wiadomo, z fanami jakiej muzyki mamy do czynienia.

Depeche Mode Baar
Fot. materiały prasowe

5. RED SEA STAR, EJLAT (IZRAEL)
Piwo pod wodą? Nic trudnego! W Izraelu znajdziesz lokal, w którym będziesz sączył ulubiony trunek, podziwiając przy tym rafę koralową. Pięknie jest za dnia, ale i nocą, bo morska flora jest delikatnie podświetlana przez knajpiane lampy (wszystko oczywiście w zgodzie z naturą - natężenie jest tak obliczone, by nie zaburzało ekosystemu). Podłoga posypana jest piaskiem, by jeszcze bardziej spotęgować emocje.

6. DAS KLO BAR, BERLIN
Okej, lojalnie uprzedzamy - Das Klo Bar to propozycja wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach. Lokal wystrojem przypomina bowiem... sami nie wiemy co. Jest trochę czaszek, trochę szczotek do toalety, pająki, znaki drogowe, wycinki z gazet... Fani baru podkreślają, że stał się już na tyle kultowy, że nie sposób być w Berlinie i tam nie zajrzeć. Jedno jest pewne - po takiej wizycie "picie piwa" nabierze zupełnie nowego znaczenia...

Das Klo
Fot. materiały prasowe

7. ALBERT SCHLOSS, MANCHESTER
A teraz coś z miasta, które wydało na świat zespół The Smiths. Niezwykle popularny pub Albert Schloss przez wielu jest nazywany "Piwnym pałacem". Inni twierdzą, że lokal serwuje najświeższego i najlepszego Pilsnera po tej stronie... Dunaju! Ponadto musisz wiedzieć, że w Albert Schloss świetnie gotują, klimat przeniesie cię w czasie w lepsze miejsce, a liczne imprezy okolicznościowe sprawią, że nie będziesz się nudził. W środy są to np. fortepianowe pojedynki: 1 scena, 2 instrumenty i mnóstwo cudownych dźwięków. W niedziele posłuchamy zarówno gospel, jazzu jak i muzyki klubowej. Natomiast we wtorki pubem władają najlepsze grupy z kabaretowego podziemia.

Albert's Schloss
Fot. Jack Kirwin/ albertsschloss.co.uk/

8. DUPLEX, PRAGA
Co odwiedzić w czeskiej stolicy? Tu również propozycji jest nad wyraz sporo. Na pewno możemy polecić miejsce, które zagwarantuje ci nieprzeciętne emocje - Duplex jest bowiem usytuowany na szczycie najwyższego budynku w Pradze. Nie musimy więc chyba dodawać, że widok jest wspaniały? A nocami lokal zmienia się w klub, w którym nie tylko napijesz się piwa, ale również potańczysz w rytm najpopularniejszych przebojów.

9. CK BROWAR, KRAKÓW
Czymże byłoby to zestawienie bez polskiego lokalu? Zdecydowaliśmy się na krakowski CK Browar, ponieważ to pub, który już wiele miesięcy temu prestiżowy "The Guardian" opisywał jako jeden z najbardziej wartościowych pubów w Europie. Doskonałe piwo, smaczne przekąski i możliwość obejrzenia meczu ulubionej drużyny czynią z tej knajpy obowiązkowy punkt na piwnej mapie Krakowa.

10. MERCY BROWN, KRAKÓW
I jeszcze raz Kraków... Choć tym razem coś dla fanów koktajli. Mercy Brown to jeden z nielicznych w Polsce tzw. "speakeasy barów". Czym się charakteryzują takie miejsca? Ano tym, że... trudno je odnaleźć! Brak szyldów, ulotek, jakichkolwiek drogowskazów czynią z nich ekskluzywne miejsca dla wybranych. Jak dotrzeć do Mercy Brown? Tego wam nie zdradzimy. Owocnych poszukiwań!